Здавалося б, ну що такого небезпечного в роботі IT-фахівців? Чистий затишний офіс, зручне місце роботи. Сухо, тепло, комфортно. Та й робота не з важких, знай собі стукати по клавіатурі. Так думають всі, хто спостерігає за айтишником з боку і до того ж заздрить його ненормованого робочого дня і хорошою зарплатою. А адже робота IT-фахівця пов’язана з багатьма ризиками для здоров’я.
- Зір. Одна з найболючіших тем для айтішника, це зір. З віком він погіршується у більшості людей, і багато хто навіть це довго не помічають, а визнавши проблему, не страждають. Але сказане не стосується програмістів. Від гостроти очі залежить комфорт користування комп’ютером, і навіть найменші розлади помічаються відразу після появи, і сприймаються болісно. Вищесказаного варто додати, що фахівці IT терплять підвищені навантаження на очі, і будь-яке зниження якості зору сприймають на рахунок своєї улюбленої професії. Від цього болючіше подвійно – ти думаєш, що твоє захоплення і завидний заробіток погано впливають на твоє здоров’я. Серед усіх проблем здоров’я, з якими стикається програміст, чітко виділяються психологічні, так як від них залежить в великій мірі графік роботи і відпочинку, дозвіл самому собі на розслаблення, вольовий шлях в спортивний зал. Тому крім терапевта фахівця IT неодмінно варто регулярно відвідувати психотерапевта. також необходмо регулярно перевіряти зір і стан хребта, добре висипатися, і мотивувати себе на успіх.
- Харчова залежність. Хоча типового програміста в комедійних сценах і фільмах зображують як худорлявого, навіть знеможеного молодої людини, на ділі нерідко мова дієт про чоловіка середніх років із зайвою вагою. Вся справа в тому, що «заїдати» нервову напругу виявляється також привабливо для програміста, як і для інших обивателів. Тим більше, що люди можуть собі дозволити замовні обіди з доставкою.
- Хребет. Ті, хто багато сидять за комп’ютером, знають, як може боліти спина в плечовому поясі, просто з-за одного і того ж положення. Якщо не відреагувати оперативно і адекватно, то за болями в районі шиї і плечей піде оніміння кінчиків пальців, погане самопочуття і негарна сутулість. Ця недуга легко усувається регулярним походом в спортивний зал. Однак люди довго терплять сколіоз і його неприємні відчуття, дозволяючи хвороби розвинутися в інші форми, перш ніж вирішуються відвідати лікаря, а потім тренера.
- Алкоголізм, залежність від кави і енергетиків. У світлі описаних умов не дивно, що деякі люди не витримують, і намагаються знайти віддушину, або підбадьорюють себе «підбадьорюючими» або «розслаблюючими» хімічними речовинами. До таких відносять каву і алкоголь. У першому немає нічого поганого, якщо мова йде про чашку вранці. Але на що це схоже, якщо за допомогою чергової порції людина жене нічний сон, або глушить його під час робочого дня? Правильно, це схоже на кавову залежність. Головне речовина, яке її викликає, це кофеїн. Наскільки це реально можна судити по людях, які приймають кавові клізми багаторазово щодоби. Але ця залежність ніщо, в порівнянні з алкогольною. Дивовижний ефект алкоголізму у айтішника полягає в тому, що він здатний писати програми навіть на підпитку.
Ваше здоров’я — у ваших руках
Пацієнти, уважні до свого здоров’я, щорічно відвідують лікаря та проходять повну діагностику свого здоров’я!