Порушення сну: як вони впливають на здоров’я

2.3.2022 0

Занепокоєння і стрес стали проблемою охорони здоров’я в нашому суспільстві. Неспокійний спосіб життя, труднощі збалансувати сімейне та робоче життя або відсутність фізичних вправ і правильного харчування є одними з причин, які можуть сприяти розладам сну. Нинішній темп життя, вимоги сім’ї, конкурентоспроможність і певні особисті та сімейні очікування, які часто нереальні, в кінцевому підсумку породжують постійний стан тривоги і нервозності, що може легко призвести до низки серйозних психічних і фізичних розладів.

Хронічний стрес може призвести до дуже серйозних наслідків для вашого здоров’я. Це відбувається при тривалих станах нервозності і настороженості в організмі, навіть при відсутності загроз. Це викликає зміни артеріального тиску, шкіри або ритму серцебиття.

Одним із симптомів або, можливо, одним із наслідків хронічного стресу є порушення сну . Крім того, цей стан може перетворитися на порочне коло, оскільки нервозність не дозволяє нормально відпочити, а недосипання створює додатковий стрес.

Що таке порушення сну?

Під розладами сну ми маємо на увазі всі проблеми, пов’язані зі сном, такі як труднощі із засипанням, багаторазове пробудження протягом ночі, засинання в невідповідний час, мимовільне засинання, занадто багато сну, а також будь-які інші ненормальні характеристики, пов’язані зі сном. .

Можна виділити чотири види:

  • Безсоння
  • Пов’язано з неможливістю або труднощами заснути.
  • Сонливість
  • Проблеми, пов’язані з надмірною млявістю протягом дня, що ускладнює виконання повсякденних справ.
  • Утруднений сон
  • Труднощі спати або дотримуватися звичайного графіка сну.

Існують інші типи аномальної поведінки або поведінки, які переривають відпочинок, такі як апное сну, нарколепсія або ходьба уві сні, які менш пов’язані зі стресом і тривогою.

Причини розладів сну різноманітні і можуть бути викликані фізичними проблемами, такими як певні захворювання, або психологічними проблемами, такими як депресія.

Наслідки нестачі сну

Недолік сну та відпочинку, пов’язаний із станами нервозності, занепокоєння, стресу чи депресії, може призвести до хронічних захворювань та серйозних наслідків для здоров’я, пов’язаних із ожирінням, цукровим діабетом, серцевими проблемами або, у жінок, порушеннями менструації.

Стани виснаження також можуть бути причиною, що провокує психологічні захворювання. Для цього важливо навчитися розслаблятися і придбати хороший сон, дієту, фізичні вправи та звички здорового способу життя. Деякі практики, такі як йога, медитація, тай-чи або чи-кунг, можуть допомогти і сприяти досягненню більш зосереджених психічних станів. Також важливо не дивитися в телефон, комп’ютер або інші екрани перед сном і виконувати дихальні вправи перед сном або навіть коли вже в ліжку.