Сон, що вбиває – чим небезпечний храп?

5.4.2022 0

ХРАП – це поширений феномен, з яким хоча б раз у житті стикалася кожна людина.

Найчастіше хропіння є єдиним симптомом серйозного захворювання – синдрому обструктивного апноэ сну (соас). Це порушення дихання уві сні, яке проявляється зупинками дихання (Апное) протягом декількох секунд або навіть декількох хвилин. Як правило, сам хворий у цей час не прокидається і може тривалий час не знати про порушення дихання уві сні.

Зупинки дихання уві сні призводять до зниження надходження кисню в організм (гіпоксія), що в свою чергу запускає цілий ряд реакції у відповідь:

* прокидається головний мозок, щоб вирішити проблему дефіциту кисню (часті пробудження ведуть до почуття невиспанності та розбитості вранці);

* Мозок приймає кілька стратегічних рішень, щоб вирішити проблему гіпоксії:

+ значно знижує всі обмінні процеси в організмі, щоб не витрачати на них кисень (звідси ожиріння, порушення ліпідного обміну – високий холестерин, порушення гормонального обміну – імпотенція тощо)

+ підвищує тиск, щоб швидше прогнати кров, що містить кисень, по організму (у таких пацієнтів нічний безсимптомний гіпертонічний криз буває до 200 мм рт ст і вище)

+ Згодом збільшує кількість еритроцитів і гемоглобіну в крові, знову ж таки, щоб якщо не якістю, то кількістю заповнити дефіцит кисню (згущується кров, підвищується тромбоутворення, збільшується печінка, селезінка, часті головні болі).

Але, як правило, всі спроби мозку не дуже ефективні, і організм продовжує страждати від нічної гіпоксії. Це призводить до зниження пам’яті, уваги, денної сонливості, дратівливості, пітливості, задишки, епілепсії тощо.

Симптоми при СОАС досить різноманітні і який завжди відбивають справжню тяжкість захворювання. Іноді симптом може бути лише один, СОАС при цьому тяжкого ступеня тяжкості.

Найчастіше турбують:

* гучний хропіння уві сні;

* Уривчастий сон;

* Відчуття неповноцінного сну

* сонливість протягом дня

* часте нічне сечовипускання;

* головні болі вранці;

* Підвищення артеріального тиску;

* Підвищення рівня цукру в крові;

* болі в епігастрії;

* збільшення маси тіла;

* Погіршення пам’яті;

* зниження уваги

Якщо у Вас є апное сну – ризик отримати інфаркт або інсульт зростає у 4-5 разів!

У нашому медичному центрі Ви можете діагностувати СОАС за допомогою SomnoCheck .  Це базова, скринінгова, кардіораспіраторна система записів, збереження та оцінки біосигналів пацієнта під час сну– метод добової реєстрації дихання, руху грудної та черевної стінок, електрокардіограми, положення тіла, насичення крові киснем під час сну, що проводиться у домашніх умовах.

Лікування хропіння залежить від причини його виникнення і як правило поділяється на оперативне (ЛОР лікар виконує операції на ЛОР органах) та апаратне (СІПАП терапія). Після діагностики Ви отримуєте результати з подальшими рекомендаціями лікаря щодо вирішення проблеми