Посттравматична та постстресова реабілітація в Медичному центрі – Східниця

6.2.2022 0

Відновлення вегетативної нервової системи при посттравматичному стресовому розладі


Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – хронічне порушення психічного стану. Воно розвивається після травматичної події, одинарної чи повторюваної. Найчастіше на ПТСР страждають ветерани війни, учасники бойових дій, полонені та жертви катувань, свідки чи жертви природних катаклізмів, аварій, ДТП, домашнього насильства, буллінгу, особи, які пережили страх смерті.

Лише кілька десятиліть тому ця дисфункція була признана людством, і, як виявилось, допомоги потребують мільйони людей. Життя для жертви ПТСР є нестерпним: в її голові знову і знову прокручуються травматичні події, приходять вони і в снах, часто стаються напади панічної атаки, турбують хронічні болі. Така людина не може розслабитись, вона постійно перебуває в “бойовій готовності”, стані тривожності. Якщо не звернутись по допомогу, життя опиняється під загрозою, адже часто такі люди впадають в депресію, вдаються до алкоголю, наркотиків, скоюють самогубство.

Програма реабілітації медичного центру “Київська Русь” створена для допомоги людям з діагнозом “посттравматичний стресовий розлад”. Основним її завданням є відновлення нервової системи та загальне покращення стану пацієнта.

При створенні програми фахівці центру орієнтувались на досвід закордонних колег в боротьбі з наслідками ПТСР, в ній витримані світові стандарти при реабілітації таких пацієнтів.

В рамках програми передбачено медичні обстеження та консультації з лікарями. При цьому спеціалісти центру забезпечують індивідуальний підхід до кожного учасника, адже, кожен випадок є унікальним. Важливе значення надається психологічному стану, тож на першому місці – консультації з психотерапевтом та діагностика рівня стресу.

Процедури, передбачені програмою, лікують та знижують руйнівний вплив стресу на організм, заспокоюють нервову систему, покращують загальний стан організму в цілому. Після закінчення програми наші учасники знову здатні переживати радісні емоції та відчути цінність життя.