Озокеритотерапія в медичному центрі Східниця

7.26.2023 0

Озокеритотерапія – це популярний метод лікування, для якого використовуються цілющі властивості медичного озокериту. Це природний матеріал, який являє собою суміш твердих вуглеводів, що добувають у порах та ущелинах гірських порід глибоко під землею. 

Поблизу Східниці у Бориславі знаходяться великі поклади цього матеріалу, тож Медичний Центр Східниці має можливість використовувати озокерит для проведення лікувальних процедур. 

 

Повернутися ↑

Озокерит: що це, яку дію має

До складу цього матеріалу входить чимала кількість лікувальних речовин: олії, смоли, азот, сірка, калій, кальцій, залізо, цинк, магній, натрій та інші активні речовини. Для лікувальних процедур застосовується зневоднений медичний озокерит. Його особливістю є велика тепломісткість та низька теплопровідність. 

Озокерит зазвичай застосовують у бальнеолікуванні. Він має активну протизапальну, знеболювальну, загоювальну дію, знімає спазми, сприяє нормалізації роботи периферичної нервової системи. 

Озокерит має потрійний вплив на організм:

  1. Хімічний. Складові озокериту потрапляють у кров та впливають на нервові рецептори, стимулюють судинний тонус, посилюючи тепловий ефект. 
  2. Термічний. Вплив тепла покращує циркуляцію крові та лімфи, запускає обмінні процеси, має активну заспокійливу дію. 
  3. Механічний. При застиганні озокерит звужується, що дає масажний ефект.  

 

Повернутися ↑

Показання до озокеритотерапії

Цей метод лікування широко застосовується для терапії:

  • радикулітів;
  • артритів та поліартритів різного походження;
  • захворювань периферичної нервової системи;
  • гінекологічних захворювань;
  • урологічних захворювань;
  • патологій органів травлення. 

Протипоказаннями для проведення процедур з озокеритом є: гострі запальні процеси, туберкульоз, алергічна реакція, вагітність, пухлини та ін.

Озокеритотерапія – це безпечний та перевірений спосіб лікування та полегшення стану пацієнтів, тому його широко використовують для лікування у Медичному центрі ГК «Київська Русь» окремо, або у складі комплексної терапії. 

Озокеритотерапія має протипоказання, тому ця процедура призначається лікарем та проводиться під наглядом спеціаліста.