Превентивна медицина. Захворюванню легше запобігти, ніж лікувати

6.14.2022 0

Превентивна медицина – це напрямок у сучасній медичній науці та практиці, головною метою якої є збереження здоров’я людини. Це можливо за рахунок раннього виявлення та своєчасної корекції дисбалансів в організмі, які в майбутньому призвели б до різних захворювань та патологій, їх ускладнень. У минулі століття основним завданням лікарів було зберегти життя та провести екстрений «ремонт» людського тіла, тому що люди помирали від травм, ран та гострих захворювань. У наш час переважна більшість звернень до лікарів пов’язана з лікуванням повільно та хронічних захворювань, що повільно розвиваються: серцево-судинних, ендокринологічних, неврологічних, алергічних тощо. І тут на перший план виходить рання діагностика, що дозволяє лікарям розпочинати своєчасне лікування. Однак у більшості випадків лікар починає лікування, коли хвороба вже має очевидні симптоми та супроводжується характерними змінами в аналізах.

Як же запобігти захворюванню ще до того, як воно розвинеться в конкретні симптоми та зміни в аналізах? І тому існує превентивна медицина.

Превентивна медицина розглядає організм людини цілісно, ​​як єдину відкриту систему, і враховує глибокі біохімічні процеси, що відбуваються як на рівні клітин та тканин, так і на рівні органів та всього організму. Основним принципом превентивної медицини є не пасивне очікування хвороби та її подальше лікування, а проведення запобіжних, профілактичних заходів задовго до її початку. Принцип «хворобі легше запобігти, ніж лікувати» відомий багатьом людям, проте мало хто слідує йому на практиці. Превентивна медицина спрямована саме на мінімізацію ризиків розвитку захворювання та їх ускладнень, збереження здоров’я та молодості людини на довгі роки.

Превентивна медицина дозволяє керувати здоров’ям. У превентивній медицині людина не пасивно проходить лікування – вона за допомогою компетентного лікаря-фахівця пізнає свій організм, розуміє, що негативно впливає на його здоров’я, а що покращує його, і, найголовніше, вчиться сам керувати цими процесами.

Експертна оцінка клінічних аналізів та результатів інструментальних методів дослідження пацієнта дозволяють лікарю-фахівцеві скласти індивідуальну програму заходів щодо збереження та покращення здоров’я. Крім класичного лікування наявних у людини захворювань, характерною рисою превентивної медицини є адресні алгоритми лікування, спрямовані на корекцію конкретних молекулярно-клітинних змін, виявлених у людини. А регулярний моніторинг цільових маркерів дає лікарям можливість оцінити ефективність терапії та превентивних заходів.

Саме для виконання та досягнення таких цілей в Медичнорму центрі – Східниця існують комплексні обстеження та програми превентивних заходів та обстежень для наших пацієнтів.

🧬| Ваше здоров’я – наше основне завдання!
• вул. Тараса Шевченка, 2А, смт.Східниця, Львівська обл., Україна, 82391
📞+38 (050) 371-94-24
☎+38 (03248) 4 89 05
📧m.reception@kyivskaruss.com.ua
🏠М. Київ, проспект Валерія Лобановського 17
+38 (066) 33 45 373
+38 (044) 33 45 373
https://kyiv.krmedical.com.ua/
💊🩺Долучайтеся до наших спільнот у Telegram та Viber щоб отримувати без зайвої реклами корисну інформацію!
• КРОК до здоров’я у Telegram
• КРОК до здоров’я у Viber