ДЕНСИТОМЕТРІЯ – ЗОЛОТИЙ СТАНДАРТ В СУЧАСНІЙ ДІАГНОСТИЦІ ОСТЕОПОРОЗУ

5.20.2022 0

Денситометрія – це апаратний неінвазивний метод визначення мінеральної щільності кісткової тканини (МЩК), основне завдання якого виявлення остеопорозу на ранніх стадіях і на всьому протязі хвороби.

Кісткова денситометрія – це безболісний і неінвазивний діагностичний метод, який дозволяє оцінити втрату кісткової маси, визначити щільність кальцію в тканинах кістки, мінеральну щільність кісткової тканини, оцінити ризик розвитку остеопорозу, зробити оцінку ефективності лікування, спрямованого на уповільнення демінералізації кісткової тканини.

Процедура проводиться за допомогою портативного денситометра, який вимірює швидкість проходження ультразвукової хвилі по кістковій тканині. Показник швидкості реєструється за допомогою спеціального датчика, дані з якого надходять в комп’ютер, де обробляються системою. Оброблені дані комп’ютер виводить на монітор. Більшість таких приладів призначена для оцінки тканини п’яткової кістки, так як саме ця частина скелета схильна до метаболічних процесів  найбільшою мірою. Щільність кістки в області шийки стегна і в п’яті у жінок практично співпадають. Цей спосіб обстеження найчастіше застосовується при наявності протипоказань до рентгенологічних методів. Таке дослідження дозволено до неодноразового застосування у вагітних жінок і матерів, які годуюь груддю.