Цілющі Карпати: користь гірського повітря

10.11.2021 0

Карпати ваблять людину своєю красою та величчю. Древні, як сама вічність, прекрасні, загадкові, зачаровують розум і серце, вони не залишають байдужим жодного людини. Захоплюючі дух види гірських вершин, покритих ніколи нетанучим снігом, схили поросли лісом, високогірні луки тягнуть повернутися всіх, хто хоч одного разу провів відпочинок в горах Карпат.
Давно вже помічено, що люди в горах живуть довше, ніж на рівнині. Багато з них, доживаючи до глибокої старості, зберігають бадьорість духу та ясність розуму. Вони менше хворіють і швидше одужують після хвороб.

В даний час вже абсолютно точно з’ясовано, що є один дуже важливий фактор, який подовжує життя людини в горах Карпат– це гірське повітря, вміст кисню в якому малий і це робить надзвичайно цілющий вплив на організм. Нестача кисню викликає перебудову у роботі різних систем організму (серцево-судинної, дихальної, нервової), змушує включитися резервні сили. Це, як виявилося, дуже ефективний, недорогий, а головне всім доступний спосіб відновлення і зміцнення здоров’я. Коли у вдихуваному повітрі зменшується кількість кисню, сигнал про це через спеціальні рецептори передається дихального центру мозку, а звідти йде до м’язів. Посилюється робота грудної клітки та легенів, людина починає дихати частіше, відповідно поліпшується вентиляція легенів і доставка кисню в кров. Відбувається почастішання серцевих скорочень, що посилює кровообіг, і кисень швидше доходить до тканин. Цьому сприяє і викид в кров нових еритроцитів, а отже, і міститься в них гемоглобіну.
Саме цим пояснюється цілющий вплив гірського повітря на життєвий тонус людини.

Приїжджаючи на гірський курорт смт. Східниця багато хто помічає, що настрій у них поліпшується, життєві сили активізуються.

Але якщо піднятися вище в гори, де гірське повітря містить ще менше кисню, організм буде реагувати на його нестачу зовсім по іншому. Гіпоксія (недолік кисню) буде вже небезпечна, і в першу чергу від неї постраждає нервова система, а якщо кисню буде не вистачати для підтримки роботи головного мозку, людина може втратити свідомість.
В горах Карпат є набагато сильнішою – сонячна радіація. Це пов’язано з великою прозорістю повітря, бо з висотою знижується його щільність, вміст у ньому пилу та парів води. Сонячне випромінювання вбиває багато шкідливих мікроорганізмів, що мешкають в повітрі, та розкладає органічні речовини. Але головне, сонячна радіація іонізує гірське повітря, сприяючи утворенню іонів, в тому числі і негативних іонів кисню та озону.
Для нормального функціонування нашого організму у повітрі, яким ми дихаємо, повинні обов’язково бути присутнім як негативно, так і позитивно заряджені іони, причому в строго певному співвідношенні. Порушення цього балансу в будь-яку сторону дуже несприятливо впливає на наше самопочуття та здоров’я.