Як полегшити біль у спині

7.30.2021 0

Робота вдома без відповідних меблів, відсутність фізичних навантажень під час карантину та стрес ,а ще приєднюється до малорухливого способу життя надмірна вага, порушення сну та куріння – основні причини болю в спині. Тому не дивно, що за останні місяці кількість людей, які страждають від болю в спині, значно зросла.У Медичному центрі – Східниця ми пропонуємо кілька способів полегшення та запобігання цій недузі, яка впливає як на фізичне, так і на психічне здоров’я.

  • Лікувальна фізкультура

Фізіотерапевти оздоровчого медичного центру, пояснює, що «в більшості випадків причиною проблеми є м’язовий дисбаланс , який змушує людей приймати неправильну поставу, яка з часом викликає біль у спині. Лікувальна фізкультура дуже корисна для її пом’якшення та запобігання, оскільки поступово покращує м’язовий тонус та рівновагу, що безпосередньо впливає на поставу ”. Звичайно, ці вправи завжди повинен призначати фізіотерапевті і вони повинні бути  надзвичайно функціональні: вони виконуються повільно і з дуже контрольованими діапазонами рухів для запобігання травм, зазвичай виконуються без ваг або опору (або з дуже невеликою кількістю), і немає необхідності ходити в спортзал, тому що вони використовують речі, які майже в кожного є вдома. Крім того, важливо, щоб вправи включали багато рухового контролю руху, щоб уникнути компенсації. Якщо болить верхня частина спини , експерт радить «виконувати вправи, які покращують рівновагу і тонус певних м’язів, таких як ромбоподібні, нижня трапеція, передні чи глибокі згиначі шиї». Дуже ефективний спосіб зміцнити шию – лягти спиною на підлогу або ліжко і підняти голову, злегка підтягнувши підборіддя. Це опрацьовує м’язи спереду і збоку шиї.

  • Йога

Наші фахівці переджають, що, «хоча ми зазвичай відчуваємо біль у попереку та шиї, це ділянки з невеликим діапазоном руху, тоді в таких як грудний і спинний –  створюється напруга. Щоб відкрити всю грудну клітку і розтягнути хребет, спеціалісти  рекомендують працювати лежачи обличчям догори на підлозі, яка служить орієнтиром, чергуючи асиметричні та симетричні пози і рухаючи руками у гармонії з диханням: піднімаючи їх при вдиху та опускаючи їх при видиху. Крім того, побачити себе в дзеркалі може бути дуже корисним, оскільки ви можете візуально побачити будь -які дисбаланси, наприклад, якщо у вас більше сили в правому плечі або якщо ліве стегно трохи підняте. Так ви зможете усвідомити проблеми, які викликають біль у спині, і почати їх вирішувати ».

  • Фізіотерапевтичні процедури та програми оздоровлення

Фізіотерапія – це прекрасна альтернатива медикаментозному лікуванню, яка не має побічних ефектів і, зазвичай, має більш сильніший лікувальний ефект. Фізіотерапія заслужила таку довіру за рахунок своєї м’якої дії, адже всі фізіотерапевтичні процедури передбачають використання малих доз того чи іншого фізичного фактора. Це виключає можливість передозування або негативного впливу на органи і системи. Крім того, в тих випадках, коли використовувати медикаменти не можна через наявність протипоказів, фізіотерапія використовується без страху та ризику.

Здавалося б, формула проста: біль у спині – потрібно прийняти знеболююче і все пройде. Іноді це допомагає, але якщо такі болі пов’язані із таким серйозним захворюванням, як грижа, яка викликаєзащемлення нервів, точніше нервових корінців, які його формують, а також викликає їх запалення, то ніякі знеболюючі, навіть дуже сильні не поможуть або поможуть тимчасово. Поки не впливати безпосередньо на саму причину, яка викликає біль у поперековому відділі або спині, толку не буде.

В таких ситуаціях лікування буде ефективним, якщо використовувати таку методику, як мануальна терапія. Можна також використовувати медикаменти і фізіотерапевтичні процедури разом, адже фізіотерапія потенціює дію препаратів, що дозволяє суттєво зменшувати їх дози. Але можна також взагалі замінити застосування препаратів методами, які пропонує фізіотерапія.