Втома, патологічна втома та сильна втома: як їх виявити та диференціювати

11.11.2021 0

Дефіцит енергії, поганий настрій, апатія… Це деякі з симптомів, пов’язаних із втомою, яка переходить на інший рівень, коли ми говоримо про патологічну втому чи надзвичайну втому. Кожен з них має свої особливості, і важливо їх визначити та виявити, щоб усунути їх.

Втома – медичний термін яких називається астенією, – це відчуття нестачі енергії для виконання нормальної діяльності, як фізичних, так і розумових функцій життя. Це нормально відчувати втому, наприклад, після інтенсивних фізичних вправ, до яких ми не звикли. Звідси важливість регулярних тренувань.

Коли втома переходить у патологічну втому?
Причин появи патологічної втоми багато. Однак не всі вони обов’язково пов’язані з хворобою, і зазвичай це відбувається без об’єктивної причини, надзвичайних зусиль, які її спонукали.

«Деякими причинами можуть бути анемія та інші захворювання крові. Або дефіцит вітамінів і поживних речовин, наприклад, нестача вітаміну D. Також неврологічний дефіцит, при якому нерви не можуть посилати відповідні команди м’язам. Або аутоімунні захворювання, які вражають нерви, м’язи чи сполучну тканину»

З іншого боку, тривалий стрес з часом також може бути причиною патологічної втоми, яка може призвести до загальної втоми, а також змінити наші періоди відпочинку. Або такі порушення в емоційній сфері, як дистимія (екстремальний розлад особистості) або депресія.

Важливість відпочинку і сну для щоденної роботи
Зміна періодів відпочинку або відсутність сну є ще однією з найважливіших причин, що лежать в основі патологічної втоми. «Поки ми спимо, наш організм дуже активно відновлює клітинні структури та готує тіло, включаючи мозок, до наступного дня» І однією з найактуальніших причин появи втоми є відсутність фізичних навантажень, як би це не здавалося парадоксально сформульованим.

 

  • Сильна втома: симптоми, ризики та раннє виявлення
    Ми говоримо про надзвичайну втому, коли вона має таку інтенсивність, що не дозволяє нам виконувати прості основні повсякденні види діяльності, а також тривалість, яка не поступається місцем нормальному відпочинку. «У цих ситуаціях будь-яка проста діяльність породжує відчуття тяжкості в тілі, іноді м’язовий біль, а також відчуття душевного туману (мозкового туману), що не дозволяє нам зосередити увагу на діяльності, яка вимагає від нас зосередженості» Помірні або інтенсивні фізичні вправи, їжа, багата антиоксидантами, і певні дієтичні добавки можуть допомогти нам збільшити м’язову масу, активізувати мітохондріальну активність і подолати втому. «І все це має супроводжуватися щоденним відпочинком, в якому ми поєднуємо прийоми релаксації, коли стрес загрожує нам з повноцінним сном. Ми повинні рано лягати спати і рано вставати, щоб гормональний цикл був максимально фізіологічним»
  • Фіброміалгія та хронічна втома при SHA
    Однією з обставин, що можуть спровокувати появу надзвичайної втоми, є такі захворювання, як фіброміалгія та синдром хронічної втоми невідомої етіології, які, крім втоми, призводять до зниження больового порогу.
    Лікувати фіброміалгію важко. Ось чому важлива спеціалізована допомога експертів, які знайомі з розладом та його лікуванням. Його можуть лікувати лікарі загальної практики або ревматологи, які спеціалізуються на артриті та інших станах, що вражають суглоби або м’які тканини. Завдяки досвіду нашої команди в лікуванні фіброміалгії багато пацієнтів відновили своє здоров’я. Все повинно починатися з оцінки та виявлення можливого походження, перш ніж вибрати правильне лікування.