Вітамін D – ключ до здорової імунної системи та кісток

11.12.2021 0

Вітамін D сьогодні виявився життєво необхідним: він не тільки захищає наші кістки, але також робить вирішальний внесок у сильну та активну імунну систему.

У нашому організмі вітамін D перетворюється на справжній гормон з різними функціями. Однією з його головних переваг є підтримка рівня кальцію (і, насамперед, фосфору та магнію) і плазми на оптимальному рівні, щоб відігравати свою фундаментальну роль у мінералізації кісткової системи на всіх етапах життя.

 • Важливий для активації захисних сил організму
  Недавнє дослідження Копенгагенського університету, опубліковане в Nature Immunology, підтвердило, що вітамін D є абсолютно необхідним для активації імунної системи, щоб він був ефективним у забезпеченні сильного захисту від зовнішніх загроз. Без вітаміну D так звані Т-клітини (які відповідають за знищення вірусів і бактерій) не реагують на серйозні інфекції.
  Т-клітини – це тип білих кров’яних клітин, які здатні виявляти та пригнічувати групи бактерій і вірусів, які потрапляють в наш організм. Коли вони піддаються впливу збудника ззовні, вони виділяють своєрідний рецептор, який шукає вітамін D, щоб діяти. Якщо вони його не знайдуть, Т-клітини навіть не зможуть мобілізуватися. Згідно з результатами дослідження, стабільний рівень вітаміну D в організмі значно знизить ризик інфекцій, аутоімунних захворювань, деяких видів раку та остеопорозу.
 • Як отримати достатню кількість вітаміну D?
  Отримання вітаміну D залежить від кількох факторів різного значення залежно від індивіда і часто пов’язані один з одним. « В основному це вплив на травлення, вплив сонячного світла, активація печінки і особливо нирок. Взаємодія між різними рівнями багаторазова, а також ефективність рецептора вітаміну в різних органах-мішенях, що може бути причиною симптомів і ознак дефіциту навіть при адекватних концентраціях у плазмі » Важливо включити в наш раціон продукти, багаті вітаміном D. « У дієті SHA ми особливо рекомендуємо продукти рослинного походження, оскільки вони не мають недоліків тваринних продуктів щодо маси тіла та обміну холестерину ». Іншим способом отримання вітаміну D є перебування на сонці, хоча з цим слід поводитися з обережністю через шкідливий вплив ультрафіолетових променів. І, звичайно, не варто забувати про добавки, які особливо корисні для того, щоб дістатися до місць, де самої їжі з якихось причин не вистачає.
 • Від шкіри до дефіциту в їжі: коли може з’явитися дефіцит вітаміну D?
  Існує кілька факторів, які можуть викликати дефіцит вітаміну D. Як зазначає д-р Вісенте Мера, одним із найпоширеніших є « недостатня кількість продуктів, що містять вітамін D, наприклад, у строгих вегетаріанських дієтах або низькому вживанні риби з відкритого моря ». Інші причини можуть включати мало часу на свіжому повітрі, проживання в кліматичних зонах з низьким рівнем впливу сонця або використання сонцезахисних кремів. Крім того, нездатність організму виробляти та використовувати вітамін D через певну патологію, найчастіше целіакія, часто невиявлена ​​або недостатньо діагностована.