Три найпоширеніші проблеми зі сном і як їх уникнути

10.29.2021 0

Хороший сон необхідний для підтримки організму в оптимальному стані благополуччя та хорошого фізичного, психічного та емоційного здоров’я. Тривога, невпевненість і страх, викликані кризою здоров’я, призвели до збільшення розладів сну , що дуже негативно впливає на загальне здоров’я.  «З іншого боку, це викликає порушення всіх когнітивних функцій, включаючи пам’ять, обчислення, творчість та просторове бачення, робить нас більш дратівливими та запальними і навіть може вплинути на нашу особистість та соціальні стосунки. І, нарешті, це змушує нас передчасно старіти, оскільки було показано, що люди, які менше сплять, мають коротші теломери (кінці хромосом вважаються біомаркерами старіння). Але цевтрата життєвих сил і працездатності тимчасова і відновлюється, коли ми знову добре спимо. Наприклад, якщо ви багато подорожуєте в певну пору року, ви, швидше за все, будете погано спати. Хороша новина полягає в тому, що сон є звичкою, і, як такий, його можна втратити або погіршити, але також можна відновити. В ідеалі ви повинні спати 50 годин на тиждень, принаймні 35 годин, і спати більше, ніж це, теж не найкраща ідея. Однак дуже важливо відзначити, що сон не завжди є синонімом відпочинку».

Існує багато порушень сну, але лікар пояснює три найбільш поширені моделі:

— Є такі, які не можуть спати. Це люди, які лягають спати, але не засинають і мають додаткову проблему, яку вони усвідомлюють, що викликає у них тривогу.

-Є люди, які через надмірну роботу або сімейні обов’язки не можуть спати достатньо годин, щоб отримати відпочинок, необхідний для повноцінного сну.

-А є й такі, які, незважаючи на рекомендовані години сну, недостатньо відпочивають, бо страждають на апное сну . Ця група найбільше піддається ризику, оскільки вони не знають, що не відпочивають; лежать, засинають і хропуть цілу ніч. Люди, які хропуть, часто страждають ожирінням, оскільки надмірна вага є основною причиною апное сну. Причина в тому, що жир на шиї стискає горло і блокує дихальні шляхи , тому вони не дихають належним чином або отримують достатньо кисню.

  • Що робити і чого не робити для кращого сну

Наші спеціалісти не радять використовувати ліки, які допоможуть вам заснути. « Всі гіпнотики, які не є природними, змінюють фази сну (легкий, глибокий) і, хоча вони збільшують загальну кількість годин сну, вони не можуть збільшити кількість годин спокійного сну, які є важливими. Найкращий варіант – вдатися до природних заходів і прийомів , таких як здорове харчування без стимуляторів та алкоголю, помірні та постійні фізичні вправи , але ніколи вночі, легка вечеря за дві години до сну та підготовка до сну, завжди до півночі, з практиками, які допомагають тілу розслабитися, такими як медитація, йога та свідоме дихання. Більше того, було показано, що міркування про майбутні зобов’язання є причиною того, що багато людей не можуть заснути. Насправді було проведено дуже цікаве дослідження з волонтерами, розділеними на дві групи. Декого попросили за п’ять хвилин до сну записати все, що вони зробили протягом дня, а інших попросили записати , що вони повинні зробити наступного дня . Перший заснув за 30 хвилин, а другий – лише за дев’ять».