Що таке мікрофлора кишечника і як вона впливає на здоров’я?

8.31.2021 0

Збалансоване харчування та навчання боротьбі зі стресом та емоціями – запорука гарного здоров’я травлення.Кишкова мікробіота складається з набору близько 100 мільярдів живих мікроорганізмів , переважно бактерій, які живуть у кишечнику в симбіотичних стосунках з людиною і які в даний час експерти вважають «новим органом». Як пояснює Аміна Аліна, керівник відділу травлення в оздоровчій клініці SHA, « кожна людина має різну мікробіоту і дуже чутлива до змін, як фізичних, так і емоційних. Насправді, дві основні причини його зміни – це незбалансоване харчування та стрес , оскільки мозок і кишечник тісно пов’язані ”.

Мікробіота кишечника – запорука гарного психічного, фізичного та емоційного здоров’я. Серед багатьох своїх функцій лікар виділяє « метаболічні та травні функції, оскільки різні бактерії, що містяться в кишковій мікрофлорі людини, здатні перетравлювати целюлозу, складні крохмалі, білки та жирні кислоти, виробляти ферменти, які сприяють травленню, покращують кишковий транзит , синтезують необхідні речовини амінокислоти та вітаміни, такі як К, В12 або В8 (біотин) і співпрацюють у поглинанні деяких іонів, таких як магній та залізо. Вони також відіграють фундаментальну роль у так званому «бар’єрному ефекті», оскільки займають простір, що перешкоджає імплантації чужорідних бактерійдо кишкової екосистеми і виділяють антимікробні речовини, які пригнічують розвиток інших потенційно патогенних бактерій. Вони також мають трофічну дію, оскільки коротколанцюгові жирні кислоти, що виробляються цими бактеріями, зміцнюють ентероцити, які є кишковими клітинами, і зміцнюють кишковий бар’єр , запобігаючи надмірній проникності епітелію. Нарешті, слід зазначити, що імунна система кишечника є найбільш широкою частиною імунної системи, тому збалансована мікрофлора є вирішальним фактором її розвитку та дозрівання ».

Підтримка балансу та високого рівня біорізноманіття мікробіоти необхідна для правильного розвитку всіх її функцій. Аміна дає нам ключі до досягнення цього: «мікробіота живиться поживними речовинами, присутніми в нашому раціоні, тому вона повинна бути здоровою, збалансованою і включати пребіотичні та пробіотичні продукти. Крім того, навчитися справлятися зі стресом і своїми емоціями , регулярними фізичними вправами та гарною гігієною сну є важливими для нашого здоров’я травлення. І важливо сприяти грудному вигодовуванню , щоб мати здорову мікробіоту з раннього дитинства.