Що таке безсоння?

12.10.2021 0

Безсоння – це розлад сну, при якому у вас є проблеми із засипанням та/або збереженням сну. Стан може бути короткочасним (гострим) або тривалим (хронічним). Це також може прийти і піти. Гостре безсоння триває від 1 ночі до кількох тижнів. Безсоння є хронічним, якщо воно відбувається щонайменше 3 ночі на тиждень протягом 3 місяців і більше.
Види безсоння
Існує два види безсоння : первинне і вторинне.

Первинне безсоння: це означає, що ваші проблеми зі сном не пов’язані з будь-яким іншим станом здоров’я чи проблемою.
Вторинна безсоння: це означає, що у вас проблеми зі сном через стан здоров’я (наприклад, астма , депресія , артрит , рак або печія ); біль ; ліки ; або вживання психоактивних речовин (наприклад, алкоголю ).
Ви також можете почути про:

Безсоння з настанням сну: це означає, що у вас проблеми зі сном.
Безсоння для підтримки сну: це трапляється, коли у вас є проблеми зі сном протягом ночі або ви прокидаєтеся занадто рано.
Змішане безсоння: при цьому типі безсоння у вас виникають проблеми як із засипанням, так і з тим, щоб спати всю ніч.
Парадоксальне безсоння: коли у вас парадоксальне безсоння, ви недооцінюєте час, який ви спите. Таке відчуття, що ви спите набагато менше, ніж насправді.

Лікування безсоння
Гостре безсоння може не потребувати лікування. Якщо вам важко виконувати повсякденну діяльність, тому що ви втомилися , лікар може призначити снодійне на короткий час. Ліки, які діють швидко, але короткочасно, можуть допомогти вам уникнути таких проблем, як сонливість на наступний день. Не використовуйте снодійні, що продаються без рецепта, від безсоння. Вони можуть мати побічні ефекти, і вони мають тенденцію працювати менш добре з часом. Для хронічного безсоння вам знадобиться лікування умов або проблем зі здоров’ям, які не дозволяють вам спати. Ваш лікар може також запропонувати поведінкову терапію . Це може допомогти вам змінити те, що ви робите, що погіршує безсоння, і дізнатися, що ви можете зробити, щоб покращити сон.

У Медичному центрі – Східниця розроблено медичні програми згідно європейських стандартів,які направлені на нормалізацію сну,покращення фізичного та ментального здоров’я!