Медична реабілітація в онкології передбачає комплекс медичних, педагогічних, психологічних заходів, спрямованих на відновлення чи компенсацію порушених або повністю втрачених функцій. Мета реабілітації – відновити здатність онкологічного хворого жити й працювати у звичному середовищі. Для цього використовуються методи реконструктивної хірургії, відновної терапії, санаторно-курортного лікування, протезування, психологічної допомоги та соціальної реабілітації.
Для онкологічного хворого важлива послідовність етапів реабілітації. Під впливом стресової ситуації в ¬пацієнта виникають психогенні реакції, серед яких переважає депресивний синдром, тому на ¬підготовчому етапі увага приділяється адаптуванню психіки хворого до сприйняття діагнозу та подальших ¬втручань.
Лікувальний етап включає в себе індивідуалізацію ¬медичної реабілітації в перед- та післяопераційному ¬періоді, до і після хіміо- та променевої терапії.
Ранній відновлювальний етап проводиться протягом 2-3 тижнів після закінчення лікування і може включати кліматолікування, психотерапію, метаболічну реабілітацію, методи, спрямовані на відновлення функціональних систем пацієнтів, посилення протипухлинної резистентності. Пізній відновлювальний етап є безпосереднім продовженням раннього.
“Медичний центр – Східниця” володіє великою кількість медичних програм,зокрема програми реабілітації після онкологічних захворювань для чоловіків та жінок. Сучасний центр відновної медицини,новітня апаратура та фахівці усіх вузьких спеціальностей!