Здорове, збалансоване харчування – одне з найважливіших речей, які Ви можете зробити для захисту свого здоров’я. Насправді, до 80% передчасних серцевих захворювань та інсульту можна запобігти за допомогою свого життєвого вибору та звичок, таких як здорове харчування та фізична активність.
Здорова дієта може допомогти знизити ризик серцевих захворювань та інсульту:
- поліпшення рівня холестерину
- зниження артеріального тиску
- допомагає вам контролювати вагу тіла
- контролювати рівень цукру в крові.
Те, що ви їсте щодня, впливає на ваше здоров’я та на те, як ви себе почуваєте зараз і в майбутньому. Правильне харчування відіграє важливу роль у тому, щоб допомогти вам вести здоровий спосіб життя. У поєднанні з фізичною активністю ваша дієта може допомогти вам досягти і підтримувати здорову вагу, зменшити ризик хронічних захворювань, таких як діабет або хвороби серця, та сприятиме загальному здоров’ю та добробуту. Створення та підтримання здорових звичок у харчуванні не повинно бути складним. Якщо ви почнете з того, що внесете невеликі зміни у свої щоденні звички, ви зможете сильно вплинути на свій режим харчування та створити міцні, здорові харчові звички. Спробуйте включити у свій раціон щонайменше шість із наступних восьми цілей, додаючи одну нову ціль щотижня.
Відобразити, замінити та посилити
Внесення раптових, радикальних змін у харчові звички, таких як вживання нічого, крім капустяного супу, може призвести до короткочасної втрати ваги, але це не буде успішним у довгостроковій перспективі. Щоб назавжди поліпшити свої харчові звички:
- Подумайте над усіма своїми звичками, як хорошими, так і поганими, та своїми загальними факторами нездорового харчування.
- Замініть свої нездорові звички харчування здоровими.
- Закріпіть свої нові, здорові звички.
- Ведіть щоденник харчування протягом кількох днів, щоб оцінити, що ви їсте щодня. Зверніть увагу, що ви відчували, коли їли – голодний, не голодний, втомлений чи стресовий?
- Створіть список «сигналів», переглянувши свій щоденник харчування, щоб стати більш поінформованим, коли вас «змушують» їсти з інших причин, ніж голод. Зверніть увагу, як ви себе почуваєте в ті часи.
- Обведіть у своєму списку підказки, з якими ви стикаєтесь щодня або щотижня.
- Запитайте себе про сигнали, які ви обвели; чи можна ще щось зробити, щоб уникнути сигналу чи ситуації? Якщо ви не можете цього уникнути, чи можете ви зробити щось інакше, що було б здоровіше?
- Замініть шкідливі звички новими, здоровими.
- Закріпіть свої нові, здорові звички і будьте терплячими до себе.