Цукровий діабет.Знання – озброєння!

12.6.2021 0

Розуміння діабету – діагностика та лікування

Ваш лікар може запідозрити, що у вас діабет, якщо у вас є деякі фактори ризику розвитку діабету або якщо у вас високий рівень цукру в крові в сечі. Рівень цукру в крові (також званий глюкозою в крові) може бути високим, якщо ваша підшлункова залоза виробляє мало інсуліну або зовсім його не виробляє ( діабет 1 типу ), або якщо організм не реагує нормально на інсулін ( діабет 2 типу ).

Постановка діагнозу починається з одного з трьох тестів. У більшості випадків ваш лікар захоче повторити тест із високим рівнем, щоб підтвердити діагноз:

  • Тест на глюкозу натще — це тест на рівень цукру в крові, зроблений вранці перед їжею. Рівень 126 мг/дл або вище може означати, що у вас діабет.
  • Оральний тест на толерантність до глюкози (OGTT) передбачає вживання напою, що містить глюкозу, а потім перевірку рівня глюкози в крові кожні 30-60 хвилин протягом 3 годин. Якщо рівень глюкози становить 200 мг/дл або вище через 2 години, можливо, у вас цукровий діабет.
  • Тест A1c   – це простий аналіз крові, який показує ваш середній рівень цукру в крові за останні 2-3 місяці. Рівень A1c 6,5% або вище може означати , що ви хворі на діабет.
Повернутися ↑

Які існують методи лікування цукрового діабету?

Цукровий діабет – серйозне захворювання, яке неможливо вилікувати самостійно. Ваш лікар допоможе вам скласти план лікування цукрового діабету, який підходить саме вам – і який ви можете зрозуміти. Вам також можуть знадобитися інші медичні працівники у вашій команді з лікування цукрового діабету, включаючи  дієтолога, окуліста та спеціаліста з цукрового діабету (ендокринолог).

Лікування цукрового діабету вимагає ретельного спостереження за рівнем цукру в крові (і дотримання цілі, встановленої лікарем) за допомогою комбінації ліків , фізичних вправ і дієти. Приділяючи пильну увагу тому, що і коли ви їсте, ви можете мінімізувати або уникнути «ефекту гойдалок» швидкого зміни рівня цукру в крові, що може вимагати швидкої зміни доз ліків, особливо інсуліну.

Повернутися ↑

Зміни способу життя при цукровому діабеті

  • Носіть медичний ідентифікаційний ярлик. Рекомендується носити браслет або бирку MedicAlert, яка говорить, що у вас діабет. Це дозволить іншим знати про ваш стан у випадку, якщо у вас серйозний гіпоглікемічний напад і ви не можете зрозуміти себе, або якщо ви потрапили в аварію та потребуєте невідкладної медичної допомоги.
  • Бережіть свої зуби. Обов’язково ретельно доглядайте за своїми зубами та регулярно користуйтеся зубною ниткою. Цукровий діабет може ускладнити захворювання ясен.
  • Якщо у вас стрес, ви можете менше займатися спортом, пити більше і не стежити за своїм діабетом так уважно. Стрес також може підвищити рівень цукру в крові і зробити вас менш чутливими до інсуліну. Коли ви перебуваєте в стресі, ваше тіло приймає реакцію «бийся або тікай». Це означає, що він забезпечить вам достатньо цукру та жиру для отримання енергії.
  • Кинути палити. Киньте звичку. Це дозволить вам краще контролювати рівень цукру в крові. Якщо ви курите, у вас також більша ймовірність серйозних проблем зі здоров’ям, а також більша ймовірність ускладнень від цукрового діабету
  • Скоротіть вживання алкоголю. Якщо ви приймаєте інсулін або пероральні ліки від діабету, такі як похідні сульфонілсечовини або меглітиніди, вживання алкоголю може знизити рівень цукру в крові до небезпечних рівнів. Коли ви п’єте, ваша печінка повинна працювати, щоб видалити алкоголь з крові, а не регулювати рівень цукру в крові.