COVID-19 і ваше психічне здоров’я

1.18.2022 0

Пандемія COVID-19 , можливо, принесла багато змін у те, як ви живете, а разом з нею, часом, невизначеність, змінений розпорядок дня, фінансовий тиск і соціальна ізоляція. Ви можете турбуватися про те, що захворієте, як довго триватиме пандемія, чи вплине на вашу роботу та що принесе майбутнє. Інформаційне перевантаження, чутки та дезінформація можуть зробити ваше життя неконтрольованим і зробити його незрозумілим, що робити.
Під час пандемії COVID-19 ви можете відчувати стрес, тривогу, страх, смуток і самотність. А розлади психічного здоров’я, включаючи тривогу та депресію, можуть погіршитися.
Подбайте про своє тіло
Будьте уважні до свого фізичного здоров’я:

  • Висипайтеся. Лягайте спати і вставайте в один і той же час щодня. Дотримуйтесь типового графіка сну і неспання, навіть якщо ви залишаєтеся вдома.
  • Брати участь у регулярних фізичних навантаженнях. Регулярна фізична активність і вправи можуть допомогти зменшити тривожність і покращити настрій. Знайдіть заняття, які включають рух, наприклад програми для танців або вправ. Вийдіть на вулицю, наприклад, на природну стежку або на власний задній двір.
  • Їжте здорово. Виберіть добре збалансоване харчування. Уникайте вживання шкідливої ​​їжі та рафінованого цукру. Обмежте споживання кофеїну, оскільки він може посилити стрес, тривожність і проблеми зі сном.
  • Уникайте тютюну, алкоголю та наркотиків. Якщо ви курите тютюн або курите вейп, у вас уже вищий ризик захворювання легенів. Оскільки COVID-19 вражає легені, ризик збільшується ще більше. Вживання алкоголю, щоб спробувати впоратися, може погіршити ситуацію і зменшити ваші навички подолання. Уникайте прийому ліків, щоб впоратися, якщо лікар не призначив вам ліки.
  • Обмежте час використання екрана. Вимикайте електронні пристрої на деякий час щодня, включаючи 30-60 хвилин до сну. Зробіть свідомі зусилля, щоб менше часу проводити перед екраном — телевізором, планшетом, комп’ютером і телефоном.
  • Розслабтеся та зарядіться. Виділіть час для себе. Навіть кілька хвилин тиші можуть освіжити і допомогти заспокоїти ваш розум і зменшити занепокоєння. Багатьом людям корисні такі практики, як глибоке дихання, тай-чи, йога, уважність або медитація. Поніжтеся у ванні , послухайте музику, почитайте чи послухайте книгу — все, що допоможе вам розслабитися. Виберіть техніку, яка вам підходить, і практикуйте її регулярно.
    Бережіть свій розум
    Зменшити тригери стресу:
  • Дотримуйтесь свого звичайного розпорядку дня. Підтримка регулярного щоденного графіку важлива для вашого психічного здоров’я. На додаток до регулярного режиму відходу до сну, дотримуйтесь послідовний час для їжі, купання та одягання, графіка роботи чи навчання та фізичних вправ. Також виділіть час на заняття, які вам подобаються. Ця передбачуваність може змусити вас відчувати себе більше під контролем.
  • Обмежте доступ до ЗМІ.
  • Залишайтеся зайнятими. Здорові відволікання можуть позбавити вас кола негативних думок, які живлять тривогу та депресію. Насолоджуйтеся хобі, якими ви можете займатися вдома, наприклад, читати книгу, писати в щоденнику, виготовляти вироби, грати в ігри або готувати нову їжу. Або визначте новий проект або приберіть ту шафу, до якої ви обіцяли потрапити. Робити щось позитивне для подолання тривоги – це здорова стратегія подолання.
  • Зосередьтеся на позитивних думках. Зосередьтеся на позитивних речах у своєму житті, замість того, щоб зациклюватися на тому, як погано ви відчуваєте. Подумайте починати кожен день зі списку речей, за які ви вдячні. Зберігайте надію, працюйте над прийняттям змін у міру їх виникнення та намагайтеся тримати проблеми в перспективі.
    І будьте здорові!”Медичний центр – Східниця”