4 здорові звички, які знижують ризик хвороби Альцгеймера

11.3.2021 0

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає деменцію третьою провідною причиною смерті у світі, а на хворобу Альцгеймера припадає 60-70% усіх випадків. Ці цифри роблять це однією з головних глобальних проблем охорони здоров’я, при цьому рівень захворюваності зростає.
1. Здорове харчування

«Хоча наразі не існує їжі, яка могла б повернути або запобігти старінню клітин мозку, здорова дієта, багата сезонними фруктами та овочами, бобовими, горіхами та злаками, може зменшити ризик страждати від цього тип захворювання. Специфічні мікроелементи для здоров’я мозку включають омега-3 жирні кислоти, які можуть бути тваринного походження, наприклад, дрібна жирна риба (сардини, анчоуси, скумбрія) або рослинного походження, наприклад, насіння льону або чіа та деякі горіхи, які є омега-3. прекурсори та ідеальна альтернатива для веганів та вегетаріанців. Вітаміни групи В, такі як фолієва кислота і бета-каротин, що містяться в моркві і зелених листових овочах, таких як капуста і шпинат, також дуже корисні. Крім того, включаючи такі ягоди, як чорниця,

2. Фізичні вправи

«Здоровий дух, здорове тіло. І навпаки. Тому що фізичні вправи значно покращують роботу мозку та захищають пам’ять та когнітивні навички. Коли ми займаємося фізичною активністю, ми збільшуємо частоту серцевих скорочень, що сприяє надходженню крові та кисню до мозку. Він також стимулює вироблення гормонів, які допомагають покращити ріст клітин мозку. Вправи як звичка є життєво важливими і, як було показано, зменшують зміни в мозку, які можуть викликати хворобу Альцгеймера або шизофренію».

3. Розумові вправи

«Єдине, що ми знаємо, що може допомогти відстрочити хворобу Альцгеймера, — це когнітивний резерв. Це як скарбничка наших когнітивних здібностей, і, щоб наповнити її, важливо виділяти 10-15 хвилин на день для додаткової діяльності для тренування мозку. Звичайно, це має бути завдання або відволікання, яке не є обов’язком або чимось, що ви повинні зробити. Наприклад, розгадувати судоку або кросворди, проводити час за читанням або граючи з одним із тих додатків, які схожі на тренажерні зали для мозку та стимулюють когнітивні навички. І чим більше ви будете наповнювати свою скарбничку, тим більше відкладатимете початок хвороби Альцгеймера. Одним словом, залишатися активним – це те, що найбільше захищає мозок».

4. Відновлювальний відпочинок

«Багато досліджень, які показують, що недосипання може збільшити ризик хвороби Альцгеймера до 25%. Мозок схожий на комп’ютер, і, поки ми спимо, він видаляє файли, якими ми користувалися протягом дня. Якщо ми не відпочиваємо вночі, мозок перегрівається, працює повільніше і вся інформація змінюється. Хоча це може здатися нерозумним, єдиний спосіб запам’ятати – це забути. Для цього нам потрібно видалити непотрібні файли та зберігати необхідні в потрібних місцях. А досягається це за допомогою повноцінного сну. Тому що під час сну в мозку активізуються протизапальні процеси, які переробляють і очищають окислювальні речовини і молекули. Якщо ви не висипаєтеся, ці залишки запалення не усуваються