Оскільки COVID-19 з’явився не так давно, ми дізналися, що деякі люди більш сприйнятливі до нього, ніж інші. Деякі з факторів, які, здається, підвищують тяжкість захворювання, включають вік, куріння, стать, супутні хронічні медичні проблеми, хвороби серця, гіпертонію, діабет та основні проблеми з легенями. Це призвело до загальної думки, що люди з більш скомпрометованою імунною системою частіше відчувають найгірші епізоди коронавірусу та вищий рівень смертності.
- Як хронічний біль, так і тривалий стрес можуть вплинути на імунну функцію.
Згідно з минулими дослідженнями, проведеними на лабораторних мишах в Університеті Макгілла, хронічний біль може перепрограмувати роботу генів в імунній системі. Насправді, хронічний біль, здається, викликає зміни в тому, як ДНК позначається в спеціальних імунних клітинах, відомих як Т-клітини. Хоча незрозуміло, наскільки ці зміни впливають на здатність цих Т-клітин боротися з інфекцією, виявляється, існує сильний зв’язок між хронічним болем і змінами ДНК-маркера цих важливих борців з інфекцією.
Відчуття постійного болю, безумовно, може викликати реакцію на стрес, і якщо біль залишається хронічним, це може призвести до стану тривалого стресу в організмі. Подумайте про реакцію на стрес як поєднання неврологічних, ендокринних та імунних змін, які об’єднуються, щоб допомогти організму відбити певну небезпеку чи загрозу. Якщо стресова реакція зберігається, рівень гормону кортизолу починає зростати. Довгострокове підвищення рівня кортизолу пов’язане зі зниженням функції імунної системи. Як приклад, було виявлено, що літні особи, які доглядають за хворими, мають нижчий рівень імунних клітин, таких як лімфоцити, повільніше загоєння ран і більш сприйнятливі до вірусних інфекцій.
Пацієнти з хворобливими аутоімунними захворюваннями, такими як вовчак або ревматоїдний артрит, які лікуються імуносупресивними препаратами, також мають більший ризик інфікування. За своєю природою імуносупресивні засоби пригнічують природну імунну відповідь організму.
Хронічний біль також може бути пов’язаний з іншими хронічними захворюваннями, які також впливають на ефективність імунної системи. Фактори, пов’язані з болем, такі як реакція на стрес і тривала бездіяльність, можуть призвести до змін у вашому організмі, які підвищують кров’яний тиск і сприяють набору ваги, що, у свою чергу, стає фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань, інсультів, діабету та інших хронічних захворювань. Насправді, дослідження показали, що частота серцевих захворювань значно вище у тих, хто страждає хронічним болем.