Загальними симптомами травм і захворювань кістково-м’язового апарату є біль у спині, плечах, руках. На жаль, вони можуть зʼявитися в будь-якому віці.
Результативним фізіотерапевтичним методом лікування травм і захворювань суглобів і хребта є ударно-хвильова терапія. Завдяки їй можна уникнути хірургічних втручань і повернутися до повноцінного життя.
Ударно-хвильова терапія використовується в травматології для лікування розриву м’язу або сухожилля, реабілітації після операції з відновлення роботи суглоба. Під час перших сеансів можуть виникати несильні болі, як після масажу, а згодом вони повністю зникнуть. Такий метод застосовують у спорті для зняття напруги з м’язів після інтенсивного тренування.
Показання до застосування УХТ в травматології
Ударно-хвильова терапія – справжня панацея в ортопедії та травматології. Як і будь-яка інша процедура, має свої показання:
- остеохондроз, спондилоартроз, грижа та протрузія дисків;
- ентензопатія;
- плантарний фасцит (п’яткова шпора);
- трохантерит стегна;
- епікондиліт;
- остеоартроз суглобів;
- пошкодження ротатної манжети плеча, сухожилля, довгої головки двоголового м’яза плеча.
Якщо маєте одне із перерахованих захворювань, обов’язково зверніться до спеціаліста.
Механізм дії
Ударно-хвильова терапія – це вплив низькочастотних ударних хвиль на зону захворювання. Імпульси розсіюються в м’яких тканинах, а сама процедура не пошкоджує шкіру.
Ударно-хвильова терапія покращує кровообіг, сприяє зменшенню больового синдрому та запалень, покращує обмін речовин, стимулює процеси регенерації клітин, поліпшує метаболізм.