Що чоловікам потрібно знати про COVID-19

12.1.2021 0

Чоловіки, якщо ви ще не чули – COVID-19 вражає нас сильніше, ніж жінок. У всьому світі чоловіки, які хворіють новим коронавірусом, частіше потрапляють до лікарні, ніж жінки, і вони мають майже в два з половиною рази більше шансів померти від нього . Чоловіки також схильні знижувати потребу в масках та інших захисних заходах. Експертам ще потрібно багато чого дізнатися про чоловіків і COVID-19, але чому і як його посилений вплив на чоловіків стає все більш увагою, коли вони дізнаються більше про цю хворобу.

  • Ерік Сіое-Пенья, доктор медичних наук, MPH, директор глобального охорони здоров’я Нортуелл охорони здоров’я, Нью-Гайд-парк, Нью-Йорк, і лікар невідкладної медицини в університетській лікарні Стейтен-Айленда, Стейтен-Айленд, Нью-Йорк: «Чоловіки приходять до відділення невідкладної допомоги, коли їм гірше, з більшою кількістю ускладнень і з більшою потребою в підтримці штучної вентиляції легенів, ніж жінки. І деякі чоловіки приходять у швидку допомогу пізніше під час зараження вірусом. Це може призвести до більш серйозних респіраторних проблем і менше часу на використання неінвазивних засобів підтримки для полегшення дихання. Чоловікам дійсно потрібно носити маску, і вони повинні звернутися до лікаря, коли вони захворіють або якщо вони хворіють і починають відчувати себе гірше. Наприклад, якщо їх виписують з реанімації, вони повинні повернутися, якщо їхні респіраторні симптоми погіршуються. Якщо це станеться, то зазвичай це станеться на 10-13 день їх хвороби.
  • Лен Горовіц, доктор медичних наук , лікар-терапевт і пульмонолог, лікарня Ленокс Хілл, Нью-Йорк: «Оскільки не існує природного імунітету до COVID-19, усі чоловіки сприйнятливі до інфекції, якщо раніше не були інфіковані. Ті, хто палять, страждають на цукровий діабет, гіпертонію, ішемічну хворобу серця та супутні аутоімунні проблеми, особливо сприйнятливі до ускладнень COVID-19, наприклад, потребують кисню або госпіталізації. Ожиріння також є фактором ризику. Очевидні стратегії пом’якшення впливу масок, соціального дистанціювання та миття рук є фундаментальними.
  • Тревіс Д. Вестбрук, доктор філософії , клінічний психолог та асистент кафедри психіатрії та здоров’я поведінки, Медичний центр Векснера Університету штату Огайо: «Коли запитують, чи носять вони маски чи дотримуються соціальної дистанції, більше чоловіків, ніж жінок, відповіли ні. Чому? Це складно. Один фактор може стосуватися маскулінності та соціального впливу на ставлення та поведінку чоловіків. Наприклад, чоловіки соціалізовані, щоб придушувати негативні емоції та підтримувати «сильну» зовнішність. Якщо чоловік твердо ототожнює себе з цими визначеннями «мужності» чи маскулінності, то носіння маски або уникнення великих зібрань може здатися йому ознакою страху та слабкості.
  • Метью Г. Хайнц, доктор медичних наук , лікар (лікар), лікар-терапевт у Тусоні, Арізона:  «Як ви донесете до чоловіків повідомлення про їх підвищений ризик? Я сподіваюся, що отримання освіти та вивчення COVID-19, прислухання до фактів і науки допоможуть.Ми не повністю розуміємо чому, але велика частина цього, ймовірно, пов’язана з відмінностями в гормонах і ферменті під назвою ACE2. Гормон естроген може дати жінкам захисну перевагу, але чоловіки мають дуже малу кількість естрогену. Чоловіки також можуть мати більш високі концентрації ACE2. Цей фермент зв’язується з так званим білком, що міститься у вірусі, що дозволяє COVID-19 легше проникати в легені. І хоча ми не знаємо точних цифр, ми знаємо, що чим більша кількість вірусних частинок ви піддаєтеся, тим гірше ви захворієте.
  • Метью Реттіг, доктор медичних наук , професор медицини та урології в Медичній школі Девіда Геффена при UCLA та Всебічного онкологічного центру UCLA Jonsson: «Ми вважаємо, що чоловічі гормони, такі як тестостерон, роблять чоловіків більш сприйнятливими до COVID-19, і що ці гормони також підвищують шанси, що чоловіки, які заразилися вірусом, будуть мати більш важку хворобу. Питання, на яке ми хочемо відповісти за допомогою нашого дослідження, відомого як дослідження HITCH, полягає в тому, чи зменшить придушення чоловічих гормонів час перебування чоловіків у лікарні, зменшить їхню потребу в інтубації та запобіжить їх смерті. Усі учасники нашого дослідження – госпіталізовані ветерани-чоловіки.

Отже, що робити чоловікам, щоб захистити себе? Носіть маску, мийте руки, дотримуйтесь соціальної дистанції. Але більше того, чоловікам слід пам’ятати, що вони моделюють поведінку для членів своєї сім’ї. Пам’ятайте, що ваші діти дивляться на вас, що робити. Дотримуйтесь рекомендацій громадського здоров’я та заохочуйте інших слідувати вашому прикладу. Це захищає всіх.