Мінеральна вода “Нафтуся” в Медичному центрі – Східниця

7.15.2021 0

“Нафтуся” – головна лікувальна вода курорту Східниці, значення якої визначено її радіопротекторними, антиканцерогенними і імуномодулюючі властивостями. Однак не менш дивним є її поєднання з водою типу “Боржомі” (содова).

Слабомінералізована вода (різна за складом) Східницького родовища лікувальних мінеральних вод не має аналогів в світі, і вона допомагає в лікуванні цілої низки захворювань: виводить камені і пісок з нирок, зменшує рівень холестерину і відновлює клітини печінки, очищає сечовивідні шляхи, запобігає анемії, покращує обмін речовин, підвищує кислотність і в той же час нормалізує підвищену кислотність, тобто позитивно діє на слизові оболонки шлунка і кишечника, і, безперечно, виводить радіонукліди з організму людини, зменшує рівень цукру в крові, сприяє резистентності організму, підвищує функції систем людського імунітету , стимулює регенераторні і секреторну функції шлунково-кишкового тракту тощо. В лікувально-діагностичній роботі використовуються загальноприйняті методики санаторно-курортного лікування мінеральними водами Східницького родовища.

За мінералізацією та хімічним складом мінеральні води Східниці поділяються на такі типи:

  • Слабомінералізовані (до 1 г / л) з підвищеним вмістом органічних речовин:
    з більш вираженою сечогінною дією (джерела №№ 1, 3,5 26)
    з більш вираженою жовчогінною дією (джерела №№ 8, 9, 10, 25, 1 “С”, 18 “С”);
  • Слабомінералізовані залізисті: (джерела №№ 13, 15);
  • Середньомінералізовані, гідрокарбонатні і хлоридно-гідрокарбонатні натрієві: (свердловина № 2 “С”);
  • Хлоридно-натрієві (від 35 до 100 г / л і більше) з підвищеним вмістом брому.

На території Східницького родовища мінеральних вод в цілому налічується 38 джерел і понад 17 свердловин.

Перевага нашого медичного центру – наявність власного бювету, в якому є 9 основних мінеральних вод підігрітих до необхідних температур, що є важливим чинником в лікуванні!