6 причин звернутися до уролога

12.7.2021 0

Чому ця проблема все ще існує, ми і досі не знаємо. Часто наш уролог чує  одну й ту саму основну тему – у чоловіка є очевидна урологічна проблема, вона не вирішується або здається серйозною…

Отже, які проблеми неодмінно повинні бути обстежені уролога? Є багато, але ось кілька прикладів ознак або симптомів,при винекненні яких Ви  обов’язково повинні звернутися до  уролога – і це не обговорюється!

1. Будь-який аспект чоловічого безпліддя. Невеликий відсоток чоловічого безпліддя пов’язаний з раком яєчка. Лікарі первинної медичної допомоги часто упускають це питання і зовсім пропускають, коли звертаються до лікаря з питань фертильності ЕКЗ.

2. Кров в сечі. Гематурія, видима (велика гематурія) або тільки під мікроскопом (мікроскопічна гематурія), не є нормальною і може бути ранньою ознакою раку сечового міхура або нирки. Обробка є базовою, включаючи аналізи сечі, рентгенівський знімок, такий як КТ, і погляд усередину сечового міхура за допомогою волоконної оптики (цистоскопія). Чекати, чи піде кров, нерозумно. Досить одного разу, щоб звернутися до уролога.

3. Підвищення рівня ПСА або зміна ПСА. ПСА залишається одним з найбільш чутливих показників раку передміхурової залози серед усіх тестів у медицині.  Будь-яке підвищення викликає занепокоєння, тому його необхідно оцінити. І якщо рівень ПСА починає зростати, навіть якщо все ще знаходиться в межах «нормальних» рівнів, зміна може свідчити про рак. Тому будь-яку зміну значущості також слід оцінити.

4. Аномальний вигляд передміхурової залози. Будь-які відхилення – твердість, невеликі вузлики або нерівності – можуть бути викликані раком передміхурової залози, і тому повинні бути показані уролога. Аналогічно, необхідно побачити будь-які зміни, внесені в порівнянні з попередніми обстеженнями. Ось чому так важливо, щоб усі чоловіки у віці від 40 до 45 років проходили щорічний огляд, в ідеалі у одного лікаря. Як і у випадку з усіма потенційно серйозними проблемами, при ранньому виявленні відсоток лікування високий.

5. Будь-яка аномалія нирки, виявлена ​​на рентгенівському знимку.

6. Утворення яєчка або постійний біль. Через рідкісні випадки  раку яєчка, будь-які утворення, твердість або вузлики яєчка повинні бути показані уролога. Сюди також входять чоловіки з болем у яєчках, яка не проходить протягом тижня або двох. Якщо виявити вчасно, рак яєчок є одним з найбільш виліковних ракових захворювань у людей.