Джерело №1
Вода джерела №1 має гідрокарбонатно-натрієво-кальцієвий склад і показана при:
- сечокам’яній хворобі;
- хронічному пієлонефриті;
- хронічному пієлоциститі нетуберкульозного походження;
- літогенному діатезі;
- порушеннях в роботі жовчовидільної системи.
Джерело № 1С
Джерело № 1С містить слабомінерализовану воду, насичену органічними речовинами, яка застосовується в лікуванні:
- цукрового діабету;
- панкреатиту;
- захворювань органів сечової системи;
- патологій печінки і супутніх їм хвороб.
Джерело № 2С
Содову «Нафтусю» з джерела № 2С (це найпопулярніша вода курорту) рекомендують приймати для регулювання кислотно-лужного балансу і патологічних станах органів шлунково-кишкового тракту:
- захворюваннях шлунку, кишечника і дванадцятипалої кишки;
- хронічних панкреатитах і колітах;
- гастритах;
- виразковій хворобі.
Джерело № 3
Гідрокарбонатно – кальцієву воду з джерела № 3 відносять до типу слабокислотних вод. Вона має характерний запах сірководню і високу насиченість корисними мікроелементами.
Лікувальні властивості:
- ця вода є ефективним діуретичним протинабряковим засобом
- зупиняє запальні процеси, нормалізує функції сечовипускання і циркуляції крові
- допомагає ниркам відрегулювати свою функцію
- попереджає зростання і виникнення каменів
- Крім перерахованого, ця вода допомагає виводити радіонукліди з організму, а цинк, що міститься в ній, покращує стан хворих на цукровий діабет. Питний курс джерела № 3 благотворно впливає на загальне самопочуття пацієнтів: вони відчувають підйом сил, у них підвищується апетит і поліпшується якість сну.
Джерело № 5
Вода з джерела № 5 за своїм складом є гідрокарбонатно-натрієво- кальцієвою, містить органічні речовини, рекомендована при хронічних захворюваннях органів сечовидільної системи та жовчовивідних шляхів.
Бювет мінеральних джерел № 8, 9, 10
Води джерел № 8, 9, 10 знаходяться в загальному бюветі. Це слаболужні води, насичені кремнієвою кислотою, залізом, марганцем і сріблом. Прийом «Нафтусі» з бювету рекомендований при захворюваннях печінки, сечо- і жовчовивідних шляхів, нирок і супутніх порушеннях.
Лікувальні властивості Джерела №13
Склад залізистої води джерела № 13 унікальний, подібної води в Україні більше ніде немає. При її вживанні швидше формуються еритроцити, відновлюється рівень гемоглобіну і виводиться радіоактивний цезій. Прийом води цього джерела рекомендований пацієнтам із залізодефіцитними анеміями, патологіями роботи печінки, хронічними гастритами, ентеритами і колітами, а також з променевою хворобою.
Джерело №15
У джерелі № 15 знаходиться вода слабкої мінералізації, збагачена залізом, марганцем і вуглекислотою. Показана пацієнтам з хронічними захворюваннями шлунку зі зниженою кислотністю, залізодефіцитними анеміями, хронічними пієлонефритами, циститами.
Джерело №18С
Слабомінералізована, слаболужна вода джерела № 18С відноситься до гідрокарбонатно-сульфатно-натрієвого виду і має характерні для «Нафтусі» властивості: слабкий запах сірководню, підвищений вміст мікроелементів і яскраво виражену жовчогінну дію. Рекомендована пацієнтам для стимуляції жовчовидільної функції печінки і нирок. Сприяє зниженню рівня холестерину в жовчі, зупиняє запальні процеси в нирках, запускає процес регенерації тканин печінки.
Джерело №25 і №26
Джерело № 25 містить слабомінерализовану воду, яка надає відчутну жовчогінну дію на людський організм. Рекомендують приймати при хронічних пієлонефритах, циститах, гепатитах, холангітах, холециститах, після перенесеної хвороби Боткіна і пацієнтам, які відновлюються після операцій на нирках.
Джерело № 26 з гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієвої водою є аналогом джерела №25.
«Гліцеринове» Джерело №357
«Гліцеринове» джерело № 357. Воду з цього джерела застосовують виключно зовнішньо. Вмивання гліцеринової водою повертають шкірі пружність і природне сяйво. Це природне джерело краси і молодості користується особливою популярністю у представниць прекрасної статі.
Біля кожного джерела обладнаний невеликий бювет.
У центрі Східниці нещодавно побудована «Питна галерея джерела 2С» – сучасний бювет, який забезпечує комфортний доступ до джерела, підтримує різну температуру води і, найголовніше, зберігає її цілющ