«Медичний центр-Східниця» пропонує професійну допомогу різних спеціалістів у галузі нейропсихології. За результатами діагностики нейропсихолог пропонує програму реабілітації/корекції, яка, на його думку, потрібна в даному випадку. Курс реабілітаційної програми адаптується до кожного конкретного пацієнта, щоб максимально відновити його когнітивні функції. Таким чином, у процесі занять пацієнт поступово відновлює втрачені навички, необхідні для повноцінного самостійного життя та здійснення повсякденної/професійної діяльності.
Кому потрібна нейропсихологічна реабілітація :
- пацієнтам, що перенесли травми головного мозку або страждають на тяжкі захворювання центральної нервової системи (інсульти, спинально-мозкові травми, пухлини, епілепсія, запальні або дегенеративні хвороби центральної нервової системи – Альцгеймера, Паркінсона, тощо)
- дітям з ММД (мінімальна мозкова дисфункція), СДУ (синдром дефіциту уваги), ЗПР (затримка психічного розвитку), ЗПРР (затримка психомовного розвитку), РАС (розлади аутистичного спектру), розлади харчової поведінки
- дітям, у яких спостерігаються труднощі в емоційно-вольовій сфері, у формуванні мовленнєвих процесів, труднощі письма та читання, які погано розуміють звернене мовлення, у яких спостерігається розсіяність, неуважність, імпульсивність, дратівливість
Тільки за умови комплексного підходу набагато легше досягти покращень стану пацієнта.
Які методи ми використовуємо?
- У арсеналі медичного центру новітнє обладання для функціональної та лабораторної діагностики, сучасні методи фізіотерапії , які допоможуть прискорити процес відновлення та досягти бажаних результатів.
- Нейрологопедія – діагностика та реабілітація/корекція різних форм порушень спілкування при ураженнях центральної нервової системи у дітей, підлітків та дорослих.
- Когнітивно-поведінкова терапія – метод психотерапевтичної допомоги.
- Арт-терапія (АТ) – це сучасний напрямок психотерапії, що передбачає використання будь-яких засобів мистецтва для надання психологічної допомоги.
- Ерготерапія. Біологічно зворотний зв’язок (БОС) або Neurofeedback – це метод терапії, який використовує приховані резерви організму. Мета методу – розвиток у людини навичок саморегуляції. Суть методу – використовувати свідомість людини для безпосереднього контролю над власним тілом, аналізуючи сигнали нервової системи.
- Дзеркальна терапія
- Програма мозкової стимуляції – сукупність вправ, вкладених у стимулювання ділянок мозку.
- Корекція розвитку міжпівкульної взаємодії.
- ЛФК (фітбол-терапія, заняття на профілакторі Євмінова та ін.)
- Інтерактивне обладнання
. У процесі анамнезу нейропсихологом оцінюються функціональний стан мозку, можливі порушення та виявляються кількісні характеристики стану вищих психічних функцій:
- мовна функція, виконавчі функції (здатність до планування своїх дій, рефлекторні реакції, гнучкість мислення),
- уважність,
- здатність концентруватися,
- здатність до рахунку,
- жестикуляційні здібності
- перцептивні здібності (сприйняття)
- пам’ять.