Необхідність реабілітації після COVID-19

7.28.2021 0

Кількість людей, які потребують інтенсивної терапії після перенесеного COVID-19 зростає з великою швидкістю. Пацієнти з COVID-19 мають багато клінічних проблем, включаючи дихальну недостатність, надмірну імунологічну відповідь та порушення згортання крові, ниркову недостатність та міокардит. Медичні служби реагували на це, спираючись на докази,   отримані від пацієнтів з COVID-19, але безпосередньо застосовні до їхніх проблем. Знання процесу протікання захворювання  та того, які тканини можуть бути пошкоджені, є важливим у процесі реабілітації. Наші спеціалісти  визначають як можливі, так і малоймовірні порушення, керівну оцінку, загальний прогноз та планування реабілітації. Весь спектр окремих проблем, що виникають після COVID-19, та їх відносна частота ще не відомі. Тим не менше, окрім впливу на дихальну систему, вірус може впливати на серце та серцево-судинну систему, також безпосередньо на мозок (енцефаліт) та опосередковано (наприклад, вторинний при гіпоксії або судинному тромбозі), 7на роботу нирок та нирок,  на згортання крові  та шлунково-кишкового тракту; Тому ми повинні припустити, що після COVID-19 у пацієнта може розвинутися стійке порушення функції майже будь-якої системи органів і, отже, мати майже будь-які симптоми та ознаки. Це схоже на ситуацію з багатьма іншими станами, включаючи травми, системний червоний вовчак, діабет та менінгококову септицемію. Пацієнти з COVID-19 частіше мають попередні інвалідизуючі умови, і, крім того, вони будуть відчувати добре встановлені прямі (фізичні) та непрямі (психологічні) наслідки, пов’язані з важкими захворюваннями та тривалим перебуванням у відділенні інтенсивної терапії.

Ситуація з COVID-19 більше схожа на ситуацію після травми, коли існує дуже незначна залежність між індексом тяжкості травми – оцінкою тяжкості травми  – та потребою в реабілітації. COVID-19 змінив звичний нам світ, і ці зміни не зникнуть після закінчення карантину. Однією з особливостей нового положення в охороні здоров’я стане збільшення кількості пацієнтів з серйозними ускладненнями після перенесеного Ковіду. Зокрема, у пацієнтів, які перебували у відділенні інтенсивної терапії. На жаль, після виходу з лікарні таких пацієнтів не можна назвати повністю здоровими.
Фахівцями нашого медичного центру була розроблена нова оздоровча програма реабілітації пацієнтів, які перенесли Covid 19.
Ми єдині в Східниці і регіоні пропонуємо програму розроблену відповідно до Європейських стандартів і протоколів реабілітації таких пацієнтів і виконуємо її на найновіших апаратах відомих світових виробників.
Для повного одужання і максимального відновлення після перенесених захворювань дихальної системи необхідно ефективне лікування і реабілітація.