Користь мінеральної води на організм

10.22.2021 0

Вода є основою життя – і це беззаперечний факт. Наш організм складається наполовину з води і тому дуже важливо вчасно поповнювати баланс води, щоб не втрачати життєво необхідну рідину. На сьогоднішній день існує величезне різноманіття питних та мінеральних вод. Тому дуже важливо знати все про мінеральну воду, а найголовніше – яка користь мінеральної води, а також шкода мінеральної води для організму, про які ми докладніше розповімо вам у цій статті.

Користь мінеральної води: вплив на організм

  • Мінеральна вода містить безліч мікро- та макроелементів, які ефективно відновлюють водно-сольовий баланс у нашому організмі. Це можуть бути такі речовини, як гідрокарбонати, хлориди, сульфати, натрій, бром, магній, кремній та безліч інших елементів.
  • Вплив на організм та користь мінеральної води більшою мірою визначаються саме наявністю даних елементів. Необхідно також пам’ятати, що мінеральна вода, у залежності від кількості даних корисних елементів, може бути трьох типів: столова, лікувально-столова або лікувальна, яку рекомендовано вживати під наглядом лікаря. Так, наприклад, користь мінеральної води з магнієм у тому, що вона нейтралізує негативний вплив стресу. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту та сечокам’яній хворобі корисно пити гідрокарбонатні мінеральні води. А ось сульфатні мінеральні води необхідно пити при ожирінні та цукровому діабеті, і не рекомендується вживати при остеопорозі. Шкода мінеральної води із сульфатами полягає у тому, що вони перешкоджають засвоєнню кальцію з їжі. Користь мінеральної води, в якій міститься йод, є беззаперечною для людей із захворюваннями щитовидної залози. Крім цього, мінеральна вода добре підходить для пиття у жарку погоду, при активних заняттях спортом, коли організм потребує відновлення водно-сольового балансу.

Багато хто задається питанням, як правильно необхідно пити мінеральні води, щоб користь мінеральної води була максимальною, і, відповідно, шкода мінеральної води на організм були мінімальними. Для цього є кілька правил вживання мінеральної води. Важливо знати, що пити мінеральну воду необхідно  до їжі та після за певні години. І найкраще вживати мінеральну воду курсами. Один курс застосування мінеральної води – не більше півтора місяці.

Також важливу роль відіграє температура мінеральної води. Щоб користь мінеральної води була максимальною, а шкода мінеральної води були мінімальними, краще всього проконсультуватися із лікарем по цьому питанню.

Користь мінеральної води безсумнівна для профілактики та лікування багатьох захворювань, але необхідно пам’ятати, що зловживати мінеральною водою не варто.